מה זה Retargeting

בקצרה :

ReTargeting / ReMarketing  או בשמו העברי כמו שגוגל מכנים שיווק מחדש, זאת למעשה טכנולוגיה פירסומית המאפשרת לבעלי אתרים " לסמן " את הגולשים שביקרו באתר שלהם, ואז להציג פרסומות / באנרים לאותם גולשים בלבד כמעט בכל מקום באינטרנט.

זה כל הרעיון של ריטארגטינג , ועכשיו בהרחבה על הטכנולוגיה .

הנוסחה המנצחת שהופכת כל אתר אינטרנט לעסק ריווחי זה טראפיק , ומי שיש לו אתר יודע כמה זה קשה להביא את הטראפיק הזה שלפעמים גם עולה הרבה מאוד כסף להביא אותו.

קצת מספרים : על פי נתונים סטתיסטים ברשת האינטרנט כולה,  97% מהגולשים באתר שלנו לא יקנו ולא יגיבו ברצינות לתוכן באתר לאחר שביקרו בו בפעם הראשונה. זה נתון שלא משתנה כבר כמה שנים.  זה אומר שעל כל 100 מבקרים באתר רק 3 מהם באמת יעשו מה שביקשנו מהם לעשות. כמובן שלא מדובר פה במדע מדוייק , בחלק מהאתרים מספר ההמרות יהיה גדול יותר ובחל מהאתרים יהיה קטן יותר, אבל לאורך השנים המנתונים נשארים זהים ועמדים על יחס המרה של בערך 3%.

אז למעשה אם עולה לנו 1000 דולר להביא 100,000 גולשים גולשים לאתר זה אומר שבממוצע רק 3000 מהם יעשו את מה שבקשנו מהם, וכל ה 97,000 בעצם עוזבים את האתר ולא משאירים לנו את הכסף.

אני בכוונה מדבר במספרים גדולים כדי שיהיה לי יותר קל להמחיש לכם את ההפסד. הפריצה הגדולה שלי התחילה בזכות Retargeting מאז אני מגבה כל אתר שלי וכל קמפיין פרסומי בריטארגטינג.

איך זה עובד ?

פותחים חשבון באחת מרשתות המאפשרות שיווק מחדש , הרשתות שאני מכיר ועובד איתם הם Adbuyer SiteScout  ו google שעם גוגל אני משתמש בעיקר בקמפיינים שאני מריץ בארץ

לאחר שפתחנו חשבון נוכל לקבל קוד שאותו נדביק באתר שלנו, הקוד הזה בעצם שותל קוד "עוגיה" בדפדפן של הגולש ומאותו רגע בעצם נוכל להציג לו פרסומות בכל פעם שהגולש יבקר באתרים אחרים אשר הרשת שאיתה אנחנו עובדים מציגה פרסומות באותו אתר .

לדוגמה עם אנחנו עובדים עם גוגל , אז בכל פעם שגולשים שתייגנו יבקרו באתרים שבהם יש פרסומות של גוגל (adsense) נוכל לבקש מגוגל להציג להם את המודעה שלנו.

 

לכל מי שיש אתר אינטרנט עם לפחות 1000 כניסות בחודש ( תזכרו ש 700 מהם לא יעשו מה שאתם רוצים )

למי שמתכנן השקה גדולה וצופה כניסה חד פעמית לאתר.

 

 

Leave a Comment