דגשים לעיצוב באנר מנצח

לאחרונה קיבלתי הרבה פנויות ושאלות בנושא באנרים ועיצוב אתרים , ומאחר ואין לי יותר מידי ידע בנושא ואת כל האתרים והבאנרים שלי , בכל פעם שאני צריך עיצוב למוצר מסויים , לבאנרים , לוגו או כל דבר אחר שקשור לעיצוב אני מעביר את העבודה למי שיודע לעשות את זה טוב ממני.

אני יודע את הרעיון הכללי ואיזה מסר אני רוצה להעביר בעיצוב.

אבל בכל זאת כדי לא להשאיר אתכם בלי תשובות , פניתי לשירן – מ"סטודיו הכל מדוייק"  וביקשתי ממנה לכתוב עבורכם את הדגשים העיקריים בעיצוב באנרים ,

אני מקווה מאוד שהמיידע הזה יעזור לכם בהמשך .

10 סימנים לכך שהעיצוב של הבאנר שלך גרוע…..!

הרבה affiliates נוטים להכין באנרים לבד בלי להתייעץ או להיעזר במעצב גרפי והרי לכם כמה מהטעויות הקריטיות והנפוצות ביותר שנתקלתי בהן בדרך וגם דוגמאות חיוביות:

1.   הבאנר צבעוני מדיי

 צבעים בוהקים וזועקים מדיי בכמויות, הורסות את העיצוב ואת המסר. מותר לשים רק צבע עז אחד (מקסימום 2) וכל השאר אמורים להיות מתונים ורגועים יותר. הרמוניה טובה של צבעים מושכת תשומת לב חיובית ומגדילה את הסיכויים של הגולש ללחוץ על הבאנר להמשך פרטים.

 

2.    אותיות שמנות מדיי 
טקסט שצריך להתאמץ לקורא אותו – יבריח את העיניים של הגולש מהבאנר.

3.   אין קונטרסט בין הטקסט לרקע

אם הטקסט שלך בהיר – תדאג לכך שהרקע יהיה מאוד כהה – וההיפך. לגולש אין יותר מדיי זמן "לפענח" מה ניסית לרשום כשהטקסט צהוב והרקע כתום. קרוב לוודאי שהוא מהר מאוד יתייאש. המחמירים ישימו טקסט כהה מאוד על רקע בהיר. זה הרבה יותר קריא וקל.

4.    אין נגישות 
אתם לא תאמינו לכמה אנשים בעולם הזה יש בעיות ראייה ועיוורון צבעים לכן כדאי שלא נפסיד את הלקוחות האלו ונקל עליהם כמה שיותר.  טקסטים קריאים, בגודל 13 ומעלה, על רקע כמה שיותר אחיד (לא תמונה צבעונית למשל)

5.   עודף אלמנטים שתופסים את העין
או כמו שהגננת שלי הייתה אומרת "תפסת מרובה – לא תפסת"

6.   עודף טקסט 
באינטרנט,רוב האנשים לא קוראים. הם סורקים. בבאנרים כדאי להשתמש בפחות טקסט, עם כותרת ראשית אחת. עדיף מפתה במיוחד, שתוביל את הגולשים לפעולה שאותה אנו רוצים שהם יעשו.

7.    אפקטים "מיוחדים"
יש כל מיני אפקטים שממש כיף לשחק איתם בפוטושופ או בתוכנות האחרות, אבל בסופו של דבר- לרוב זה נראה מיושן וחובבני.

8.   אין קו תחתון מתחת ללינק, או צורה של כפתור עם הנעה לפעולה ברורה מאוד
כל באנר צריך טקסט עם הנעה ברורה לפעולה. הכפתור צריך להיות בולט מאוד, להיראות כמו כפתור של אינטרנט או לפחות כמו קישור – עם קו תחתון. הגולשים כבר רגילים לזה וזה יעזור להגדלת כמות הקליקים.

9.   התמונות מושלמות מדיי ומלוקקות מדיי
אנשים רוצים לראות אנשים אמיתיים שמשתמשים במוצר ולא דוגמניות על. כך הבאנר ישדר אמינות.

10.  יש מישהי עם ראש חתוך בבאנר שלך

מסקנות
אם אין תקציב
 – למדו איך לעצב את הבאנרים. כל שינוי קטן יכול לעזור.

אם יש תקציב – כדאי להיעזר במעצבים שמבינים בתהליכי חשיבה ופעולה של גולשים ובחוויית משתמש נכונה. הדבר יניב לכם יותר הכנסות ויחס המרה גבוה מבעבר. גם דף הנחיתה צריך להיות מעוצב נכון ובצורה מקצועית כדי לקבל רווחים יפים.

אשמח לשמוע את דעתכם.

בהצלחה!

Tags:

4 Responses to "דגשים לעיצוב באנר מנצח"

Leave a Comment